מיקי שיפמן, עורך דין ומגשר
גירושין, צוואות וירושות

משרד - 03-5758283
נייד - 050-4734121

מ. שיפמן ושות' משרד עורכי דין וגישור


איך להתגרש נכון

אפשר גם אחרת – איך להתגרש נכון?

הפתרון הרווח ביותר כיום למשבר בחיי נישואין הוא גירושין, ואם בדורות קודמים התייחסו לעניין בהסתייגות רבה, כיום מדובר בהליך מקובל למדי. בעוד שהמחקרים מצביעים על התארכות תוחלת החיים ועל ההשלכות השונות לכך, מסתמנת השלכה נוספת ואפשרית והיא צמיחה במספר הזוגות שיתגרשו בעתיד, אחרי הכול שנים ארוכות יותר בזוגיות עלולות לערער זוגות נוספים.

למרבה הצער, עם המציאות הזאת אי אפשר להתווכח, אך לצידה אפשר להיערך ולחשוב איך להתגרש נכון . בסופו של דבר, אם מערכת היחסים לא הייתה אידילית בחיי הנישואין, אז לפחות אפשר לנהל אחריה מערכת יחסים הוגנת ומכבדת.

בתי המשפט מעודדים הליך תקין

אין דרך אחת כתשובה לשאלה איך להתגרש נכון , אבל גופים שעוסקים בתחום, כמו בתי משפט, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ועורכי דין , מבינים שהתנהלות נכונה בין בני הזוג מובילה לתהליך יעיל ומהיר יותר. והדבר החשוב ביותר הוא ההבנה שבתהליך גירושין נמצאים לרוב גם ילדים, כך שהליך תקני של גירושין משפיע באופן ישיר גם עליהם.

בתי המשפט מעודדים בשנים האחרונות להליך גירושין שיתנהל בין בני הזוג בצורה שקולה ונכונה, וזאת על ידי מציאת פתרונות משותפים. השופטים מעודדים הגעה לדיון בבית המשפט לאחר שבני הזוג חתמו על הסכם ביניהם.

אבני דרך להצלחה בתהליך גירושין – איך להתגרש נכון?

· בתחילת הדרך להחליט על מטרה משותפת: לעבור את התהליך בצורה מכבדת למען הילדים ולמען עצמכם. מכאן כל שלב בתהליך ינוע מתוך כוונה לשמור על הסמן שקבעתם.

· לבדוק אפשרות לגישור – ולזכור שנכנסים לתהליך גישור כשכל אחד ואחת מוכנים לעשות ויתור כלשהו. אין מצב שבו שני הצדדים יצאו שבעי רצון מכל סעיף ומכל שלב בתהליך.

· להתייעץ עם עורכי דין לענייני משפחה, שיאירו לכם מחשבות לעתיד, שכרגע אולי אינן נראות רלוונטיות, אבל עלולות לעורר מחלקות בהמשך.

· להזכיר לעצמכם מידי פעם שהאיש או האישה שמהם אתם מתגרשים היו פעם האנשים שאהבתם, ואולי גם ההורה השני לילדכם. לכן נהגו אחד בשנייה בכבוד.

לתיאום פגישה התקשרו: 03-5758283 / 050-4734121

logo בניית אתרים