מיקי שיפמן, עורך דין ומגשר
גירושין, צוואות וירושות

משרד - 03-5758283
נייד - 050-4734121

מ. שיפמן ושות' משרד עורכי דין וגישור


יפוי כח מתמשך

על יפוי כוח מתמשך ועל מחשבות לעתיד

מחשבות על העתיד לבוא נדחקות לרוב לפינה, בעיקר כשמדובר בכאלו המציגות תמונת מצב עגומה. אף אחד אינו רוצה להיגרר לתוך מחשבה על עתיד סיעודי או על מצב שבו נאבד את היכולת לטפל בעניינים האישים הנוגעים לחיינו. אלא שהשנים לא הופכות אותנו לצעירים יותר, ולמרבה הצער ככל שהן עוברות כך גם גדלים הסיכויים להיקלע למצבים שכאלה.

עד לחודש אפריל 2017 קבע החוק אפשרות לכל אדם בגיר (הממנה) לקבוע בהליך משפטי יפוי כוח לבן משפחה למקרים שכאלה, ולאפשר לו לטפל בענייניו. אלא שבמקרים שבהם איבד הממנה את כשירותו, אבד גם כוחו של יפוי הכוח.

תיקון בחוק יפוי כוח מתמשך

התיקון לחוק, שנכנס לתוקפו באפריל 2017, שינה את תמונת המצב המאפשרת כיום לכל אדם, בגיר מעל גיל 18, לקבל החלטות לגבי עתידו, ולקבוע מי יטפל בענייניו במקרה שהוא לא יוכל לעשות זאת בעצמו. למעשה, מאפשר יפוי כוח מתמשך לאדם לשלוט על עתידו ולקבוע בצורה שמכבדת את רצונו מי ידאג לו במקרה של החמרה במצבו.

יפוי כוח מתמשך מופעל כאשר הממנה מאבד את כשירותו, והוכח כי אינו יכול לטפל בענייניו בכוחות עצמו בשל התדרדרות במצבו הנפשי או הפיזי, לדוגמה במקרים כמו: חולים סיעודיים, דמנציה ופגיעה פיזית או נפשית כתוצאה מתאונה.

משרד עורכי דין אשר בקיא בתיקון לחוק 'יפוי כוח מתמשך' יוכל להציג את עיקרי התיקון ואת משמעותם, ויוכל לייעץ ולסייע בעריכת מסמך משפטי, שיעגן את בקשתו ואת רצונותיו של הממנה בעתיד.

מיופי כוח או מיופה כוח?

אין הכרח לבחור במיופה כוח אחד. החוק מתיר לאדם הממנה לקבוע מיופה כוח אחד או מספר מיופי כוח. השיקול לבחירת מספר מיופי כוח הוא על מנת לחלק ביניהם את הטיפול בעניינים שונים בעתיד. למשל מיופה כוח אחד שידאג לעניינים הכספיים ומיופה כוח שני שיטפל בהחלטות הנוגעות למצבו הרפואי בעתיד לבוא. יש וריאציות נוספות ונסיבות שונות לקביעת מספר מיופי כוח.


לתיאום פגישה התקשרו: 03-5758283 / 050-4734121

logo בניית אתרים