מיקי שיפמן, עורך דין ומגשר
גירושין, צוואות וירושות

משרד - 03-5758283
נייד - 050-4734121

מ. שיפמן ושות' משרד עורכי דין וגישור


מינוי מנהל עזבון בצוואה

כיצד מגישים בקשת מינוי מנהל עזבון בצוואה?

צוואות, ירושות, עיזבונות, מינוי מנהל עזבון בצוואה או מנהל עזבון זמני הם מעט מהמושגים הקשורים לעולם המשפטי העוסק בתחומים של צוואות וירושות. על מנת לעשות קצת סדר במושגים נכתב מאמר זה, ומטרתו להציג מידע כללי על כל אחד מהם.

ראשית יש לדעת שכאשר נקלעתם לעניינים מצערים של מוות במשפחה, האדם הראשון שיש לפנות אליו לאחר האבל הוא עורך דין שעוסק בתחום של צוואות וירושות. חשוב לדעת שתואר בעריכת דין אינו מקנה באופן אוטומטי ידע בתחום הירושות והצוואות, וכאשר תרצו לקבל מענה נקודתי הפנייה תהיה למשרד עורכי דין שעוסק בתחום .

מהו ההליך שלשמו נדרש מינוי מנהל עזבון בצוואה?

לאחר שאדם הולך לעולמו, בין שהותיר אחריו צוואה ובין שלא, מתנהל הליך של ניהול העיזבונות. בשלב זה תעשה פנייה לבית המשפט לענייני משפחה או לרשם הירושה בבקשת מינוי מנהל עיזבון.

תפקידיו של מנהל העיזבון הם: לכנס את נכסי העיזבון, לשלם את חובות העיזבון, ולחלק את יתרת העיזבון בין היורשים שנקבעו בחוק או שנקבעו על פי כתב הצוואה.

יש לציין שבמרבית המקרים אין צורך של מינוי מנהל עזבון בצוואה או בירושה, וגם במקרים שבהם ציין זאת המנוח בצוואתו, אלא במקרים שבהם מתעוררת מחלוקת בין היורשים או במקרים שבהם לא הצליחו היורשים לאתר אחד מהיורשים או יותר.

מי רשאי לקבל מינוי מנהל עזבון בצוואה או בירושה?

בראש ובראשונה יהיה האדם שהמנוח ציין את שמו בצוואה כמנהל העיזבון. במקרים שבהם לא קבע המנוח מנהל לעיזבון ימונה אדם שכל היורשים המוזכרים בצוואה מאשרים את מינויו.

מתי מתבקש מינוי מנהל עיזבון זמני ?

המטרה של מינוי מנהל עיזבון זמני היא שמירת זכויותיהם של בעלי העניין בעיזבון. תפקידו של מנהל עיזבון זמני הוא לתת מענה ביניים שנועד לשמירה על העיזבון. מנהל עיזבון זמני אינו מקבל החלטות בעלות משמעות בנוגע לעיזבון, וגם לא יחלק את הנכסים בין היורשים.


לתיאום פגישה התקשרו: 03-5758283 / 050-4734121

logo בניית אתרים